Bujão


Licencjonowany instruktor samoobrony, uprawnienia zdobył w Polskiej Akademii Sportu (numer legitymacji 13209/PAS/2012).

Swą fascynującą przygodę z Capoeirą rozpoczął będąc już w szkole średniej, na początku 2000 roku. Uczestniczył w wielu warsztatach organizowanych w Polsce i za granicą, gdzie z wielkim zapałem doskonalił swe umiejętności pod okiem mistrzów i mentorów reprezentujących różne style Capoeira. Jest zwycięzcą II Otwartych Mistrzostw Polski - Gniezno 2016, w kategorii instruktorów.

Od grudnia 2009 roku prowadzi zajęcia dla chętnych w różnym wieku, zapoznając swych uczniów z Capoeirą i jej bogatą, wiekową tradycją. Od maja 2023 posiada stopień mistrzowski „Contramestre” (najwyższy wśród Polaków w grupie) w najstarszej w stolicy i jednej z najstarszych z grup w Polsce – Beribazu. Poza Capoeirą aktywnie uprawia CrossFit.

Na treningach wymagający i lubiący dyscyplinę, prywatnie bardzo sympatyczny, otwarty i pozytywnie nastawiony do życia.

Motto: Nie ma celów niemożliwych do zrealizowania, są tylko takie, których zrealizowanie wymaga cięższej pracy.

Gato


To było w 2010 r. kiedy capoeirą zainteresował się... mój syn. Kiedy oświadczył, że teraz będzie trenował capoeirę, poszedłem z nim na trening zobaczyć co to takiego. Przypatrywałem się tak kilka tygodni i postanowiłem sam zacząć ćwiczyć. Trenowaliśmy razem kilka dobrych lat, teraz syn trenuje inne style walki, ale ja pozostałem wierny capoeirze. Przez ten czas trenowałem w różnych grupach, uczestniczyłem w wielu warsztatach mając okazję uczyć się od wielu Mestre, a od 2017 trenuję w grupie Beribazu pod kierunkiem Mestre Johna i Contramestre Bujao. Służę pomocą i doświadczeniem młodszym adeptom w naszej grupie i nadal odkrywam swoje nowe capoeirowe możliwości.